Kódování v Mail.app

mail.appDlouho jsem nepoužíval na Mac aplikaci Mail.app, protože mi nevyhovovalo přidávání příloh do zpráv. Švalo mě, že obrázky to přidává přímo do těla mejlu. Jsem asi odkojený z Win platformy, kde se přílohy hezky hodí (např. v Outlooku) vedle emailových adres. Přijde mi to prostě přehlednější a jasné. Dále mě pak provokovalo kódování zpráv, které monhým mým adresátům zobrazovalo zaslaný email jako rozsypaný čaj.

Řešení už sice bylo i dříve, ale používal jsem Thunderbird, do doby, kdy nevyšel OS X Lion a nový Mail.app, který mě dostal opět designem, zobrazováním vláken, a tak prostě jednotou – co znám z iPhone, mám i na MAcu. Musel jsem tedy vyřešit hlavní problém a to bylo kódování zpráv!

Řešení je velice jednoduché a potřebujeme k tomu jenom Terminál (Applications/Utilitie/Terminal).

Jde o to, že Mail, pokud najde ve zprávě jiný znak než z kódování US-ASCII, které je nejkompatibilnější, tak přehodí kódování na WINDOWS-1252. Moc tomu nerozumín, takže se nebudu rozepisovat.

Aby všechny emaily odcházely jako UTF-8, musíme udělat následující.

  1. Spusťte Terminal.app
  2. Do příkazového řádku napište, nebo zkopírujte: defaults write com.apple.mail NSPreferredMailCharset “UTF-8”
  3. Restartujte Mail.app

Po restartu aplikace by se Maill mej chovat tak, že pokud je tam nějaký další znak, než ze sady US-ASCII, tak email odešle jako UTF-8 a problém s diakritikou by měl být vyřešen!

Díky http://kayako.dataline.cz/

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × three =